Wednesday, May 30, 2012

Udhetar i kesaj jete
S'di si jetoj,
s'di ku endem ne dunja,
çfare veprash, marr me vete,
une si udhetare e kesaj jete.


Tundohem nga dunjaja, harroj
harroj se ku gjendem
per çfare kam ardhur
dhe pse une jetoj.


A valle qellimin e jetes,
une e plotesoj
Allahun une e adhuroj...


Endem,
si udhetare e kesaj jete
diku pushoj, diku lodhem
gjynahqarja une,
a ka vend per mua,
a ka kohe per mua,
te pushoj ne dynja.


O Rob i Allahut,
je udhetar i kesaj jete,
vihu ne levizje,
koha iken ndaj vrapo,
drejt adhurimeve shko!No comments:

Post a Comment